مکمل آهن : درمانی برای فقرآهن ،چرا همیشه خسته ام؟ و چرا انرژی ندارم؟

مکمل آهن-درمان-فقرآهن-خسته-انرژی

مکمل آهن : درمانی برای فقرآهن ،چرا همیشه خسته ام؟ و چرا انرژی ندارم؟

روز هایتان به سختی می گذرد؟ همیشه خسته و در حال چرت زدن هستید؟؟ صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید؟

وقتی بحث انرژی باشد ، ویتامین ها نقش تعیین کننده ای بازی می کنند. بیشتر ویتامین ها نقش اساسی در عملکرد صحیح سلول ها بازی می کنند. اگر سلول های شما نتوانند به خوبی کارشان را انجام دهند ، جای تعجب نیست که کل بدن تحت تاثیر قرار گیرد.

 

چرا من همیشه خسته ام؟

خسته بودن و کم انرژی بودن دلایل متفاوتی دارد. کمبود ویتامین ها یکی از آنهاست. احتمالات دیگر شامل خواب ناکافی و بی کیفیت ، مشکلات تیروئید و بعضی شرایط پزشکی می شود.

ویتامین های زیادی در کمبود انرژی تاثیر دارند. ویتامین ب مهمترین آنهاست. ولی فقرآهن یکی از مهمترین عوامل خستگی است. استفاده از مکمل آهن می تواند ساده ترین راه برای حل مشکل باشد.

 

چرا مصرف مکمل آهن برای انرژی مفید مهم است؟

آهن برای انرژی حیاتی است. این ماده در سلول های خونی به عنوان هموگلوبین موجود است. بدن انسان از آهن برای ذخیره و انتقال اکسیژن به اندام ها استفاده می کند. در مقیاس سلولی ، آهن برای ایجاد انرژی و به عنوان سوخت آنزیم ها عمل می کند. به همین دلیل ، اگر شما فقرآهن داشته باشید ، تمام سلول های بدن شما از دریافت اکسیژن محروم می مانند. جای تعجب نیست احساس بدی داشته باشید.

 

چه علائمی نشان دهنده فقرآهن هستند؟

بیشتر افرادی که مبتلا به فقرآهن هستند ، علائمی چون خستگی ، سنگین شدن سر ، کمبود انرژی ، افسردگی و حتی ریزش مو از خود بروز می دهند. در موارد پشرفته می تواند باعث نفس تنگی ، درد قفسه سینه و سرگیجه شود.

 

چطور کمبود آهن را جبران کنم؟

بیشتر افرادی که دچار فقرآهن خفیف هستند می توانند با استفاده از رژیم غذایی صحیح آن را درمان کنند. در موارد شدیدتر نیاز به مکمل آهن افزایش می یابد. مکمل آهن خوراکی به اشکال مختلف وجود دارد و می تواند در درمان کم خونی کمک کننده باشد.

مکمل آهن خوراکی به صورت های قرص ، کپسول ، سافت ژل و قطره در دارو خانه ها موجود می باشند.

مکمل آهن آیرونرم یکی از مکمل آهن های بسیار عالی در بازار است که شمال ویتامین C و ویتامین های B1 و ویتامین B12 و همچنین اسید فولیک می باشد.

Ironorm

منبع: https://www.vousvitamin.com

کم خونی

خستگیخواب ناکافیکم انرژیکمبود انرژیمشکلات تیروئیدنفس تنگیهموگلوبینویتامینویتامین ب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *