توصیه های آکادمی اطفال آمریکا: ویتامین د و مکمل آهن برای نوزادان

اطفال-ویتامین د-مکمل آهن-نوزادان

توصیه های آکامی اطفال آمریکا: ویتامین د و مکمل آهن برای نوزادان

مکمل ویتامین د:

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) شدیدا توصیه می کند که کودکان را تا جایی که امکان دارد دور از نور مستقیم آفتاب نگه داشته شوند. حتما برای کودکان از کرم ضد آفتاب استفاده گردد. تا از ریسک های بلند مدت در معرض آفتاب بودن که ممکن است منجر به سرطان پوست شود در امان باشد.

با این حال ضد آفتاب باعث عدم تولید ویتامین د در بدن می شود. به همین دلیل با پزشک مختصص اطفالتان جهت مصرف مکمل ویتامین د مشورت نمایید.

در حال حاضر بنا بر توصیه AAP ، همه نوزادان و کودکان از بدو تولد حداقل ۴۰۰ واحد ویتامین د در روز مصرف نمایند.

مکمل آهن:

نوزادانی که در ۴ ماهه اول زندگیشان کاملا سالم هستند ، آنهایی هستند که در ۳ ماهه اول بارداری از مادرشان به میزان کافی آهن دریافت کرده اند.

اگر نوزاد شیر مادر می خورد:

شیر مادر حاوی مقدار کمی آهن است. به همین دلیل نوزادانی که تنها شیر مادر میخورند ریسک بالایی در ابتلا به فقر آهن بعد از ۴ ماهگی دارند. AAP طی گزارشی توصیه می کند که به نوزادان شیرخوار ۱میلیگرم/کیلوگرم/روز مکمل آهن خوراکی به صورت قطره داده شود تا ۶ ماهگی که بتوانند غذاهای حاوی آهن بخورند. از زمانی که نوزاد غذا خوردن را شروع می کند ، حداقل تا ۱۲ ماهگی دادن شیر مادر را نیز ادامه دهید. در مورد مصرف مکمل آهن برای کودکان تا یک سالگی با پزشک کودکتان مشورت کنید.

اگر بخشی از غذای کودک شیر مادر است:

توصیه برای این دسته از کودکان نیز مانند نوزادانی است که تنها شیر مادر می خورند. اگر بیش از نیمی از رژیم غذاییشان را شیر مادر تشکیل می دهد و به اندازه کافی غذاهای دارای آهن نمی خورند.

اگر کودک شما شیر خشک مصرف می کند:

توصیه می شود از شیرخشک های غنی شده با مکمل آهن (حاوی ۴ تا ۱۲ میلی گرم آهن) از بدو تولد تا یک سالگی استفاده شود.

نوزادان زودرس:

نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا می آیند ذخیره آهن به مراتب کمتری دارند. لذا نیاز به آهن بیشتری از آنچه از شیر مادر یا شیر خشک می گیرند نیاز دارند.

 

آهنمقالات

آفتابآکادمی اطفال آمریکاسرطان پوستشیر مادرفقر آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *